Susz CBG Fresh 5-10%, Freedom Farms

Konopne susze oparte na kannabigerolu już od jakiegoś czasu przestały być tylko ciekawostką i odnalazły sporą rzeszę swoich miłośników. Za tą rosnącą popularnością starają się nadążyć krajowi producenci, w których ofertach z pewnością znajdziecie kwiaty zawierające coraz większe ilości CBG. Jednym z wiodących w tej dziedzinie growerów jest Freedom Farms posiadający w swoim portfolio aż 4 różne odmiany suszy, z których kolejna ląduje na naszym, dzisiejszym, konopnym warsztacie. 

Fresh jest najdroższą odmianą spośród wszystkich obecnie dostępnych we Freedom Farms suszy CBG. Wyższa cena wynika prawdopodobnie ze sposobu prowadzenia upraw, który w tym przypadku producent określa jako wewnętrzny. Deklarowana zawartość CBG mieści się w przedziale 5-10% przy standardowej zawartości THC poniżej 0,2%. Susz składa się ze średnich i małych topków o jasnozielonym kolorze, które dość obficie pokrywają brunatne trichomy oraz w mniejszym stopniu cząsteczki białej żywicy. Niestety dość krucha struktura samych kwiatów mimo zachowania odpowiedniej wilgotności sprawia, że w 5-gramowym opakowaniu znajduje się również sporo suszu o drobniejszej frakcji, który po zapakowaniu obkruszył się z większych elementów. 

Kwiaty Fresha są bardzo lekkie, puszyste ale niestety również niezwykle kruche.

Profil aromatyczny Fresha osobiście mnie troszkę zaskoczył raczej szczególnie, nie nawiązując do swojej nazwy. Przede wszystkim nie należy on do zbyt intensywnych i prezentuje zdecydowanie drzewno-ziołowe nuty zapachowe. Odnajdziemy tu sporo czarnego i białego pieprzu, ziela angielskiego, suszonej bazylii, nieco suszonych grzybów oraz kamfory. Powagi i ciężaru dodają natomiast akcenty sezonowanego surowego drewna, wysuszonej leśnej, ale liściastej ściółki i słomy. Całość pachnie subtelnie i przyjemnie jednak z pewnością nieodświeżająco. 

Smak również do najlżejszych nie należy, choć osobiście bardzo lubię tego rodzaju susze. Znajdziemy tu sporo zbutwiałego drewna, ziół prowansalskich, szałwii, wspomnianego wcześniej pieprzu i prażonego sezamu. Wydajność z około 0,7-0,8 gramowego nabicia wynosi 2 terpenowe i 5-6 dobrej gęstości chmurek. 

W większym zbliżeniu kwiaty Fresha prezentują się zdecydowanie urokliwie 🙂

Całą sesję przeprowadzono waporyzatorem DynaVap M21 i ilością 0,2 grama suszu. Jej efektem jest przede wszystkim psychiczne rozluźnienie, oczyszczenie umysłu i pobudzenie kreatywności.

Cena 5-gramowego opakowania wynosi 119 zł.

Jeśli interesujesz się polskimi kwiatami CBG i chcesz suplementować się najlepszej jakości suszem, zapoznaj się również z ofertą mojego butikowego sklepu: https://konopny-sommelier.pl/kategoria-produktu/polskie-kwiaty-cbg/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *